SPOTKANIA

18 lutego

Katarzyna Wocław

Jak zarządzać zespołem rozproszonym?

Podczas spotkania porozmawiamy o cyfryzacji życia i jej wpływu na sposób pracy. Zespoły ze stacjonarnych zmieniają się w zespoły rozsiane po całym świecie. Zamiast spotkań twarzą w twarz, ze współpracownikami spotykamy się często „monitor w monitor”. Zmiana struktury zespołu niesie ze sobą dodatkową kompleksowość wynikającą z czynników jak bariery językowe, różne wzorce kulturowe, strefy czasowe oraz innych.

Zapraszamy! Prezentację i dyskusję poprowadzi Katarzyna Wocław – Program Manager w firmie Google

21 stycznia

Zofia Dzik

Czy potrzebna jest zmiana typu przywództwa w biznesie?

Jest wiele krytycznych uwag pod kątem nowego pokolenia pracowników. Jednocześnie można zadać pytanie czy jest im łatwiej czy trudniej. Na spotkaniu będziemy szukać odpowiedzi m.in. na pytania: Kim jest dzisiejszy lider w biznesie? W jakich sferach dzisiejszy menedżer się rozwija, a jakie zaniedbuje? Jaki daje wzorzec wartości młodemu pokoleniu?

Zapraszamy! Prezentację i dyskusję poprowadzi Zofia Dzik – Prezes Fundacji Humanites oraz członek Rad Nadzorczych.

10 grudnia

Artur Sawicki

Podczas spotkania porozmawiamy o rynku pracy w branży IT, który zmienia się na naszych oczach bardzo dynamicznie. Porozmawiamy o pracy w korporacjach – dla kogo jest to praca i jak skorzystać na niej. Omówimy  czynniki najbardziej motywujące do tego żeby się angażować w pracę. Sprawdzimy czy poza pracą starcza nam jeszcze czasu na realizację siebie i swoich marzeń.

Zapraszamy! Prezentację i dyskusję poprowadzi Artur Sawicki – Dyrektor Zarządzający Unit4 Polska

19 listopada

Piotr Masztalerz

Czy naprawdę tego chcesz? Prawdziwie o pasji

Znalezienie pasji i podążanie za nią to podróż, która nie wiadomo gdzie nas zaprowadzi.

Podczas spotkania podzielę się moimi obserwacjami z ponad 6500 dni tej drogi. Opowiem o rzeczach, których nauczyłem się od moich nauczycieli i o tym czego sam się nie ustrzegłem. Będzie to historia podążania drogą pasji, o roli nauczyciela w relacji z uczniem. O tworzeniu miejsca, które jest miejscem drogi i drugim domem.

20 października

Michał Kasprzyk

Większość z nas obawia się wystąpień publicznych, nieważne czy przed dużymi czy małymi grupami.

Opowiem Wam historię sprzed wieków, która okaże Wam jak absurdalny jest strach przed wystawianiem się na spojrzenia innych. W moim wystąpieniu pokażę Wam praktyczne narzędzia jak walczyć ze strachem przed mówieniem do grupy ludzi, niezależnie od jej wielkości oraz wskazówki, jak się do tego przygotować.

22 września

Michał Sadowski

Zaskocz, by być zauważonym!

Nie ma znaczenia czy macie własną firmę i zależy Wam na międzynarodowym sukcesie czy chcecie się po prostu wyróżnić na tle innych współpracowników. Każdy może uczyć się z moich doświadczeń, sukcesów ale i porażek.

Opowiem Wam jak doszedłem od prostego pomysły do firmy o globalnym zasięgu. Podzielę się swoim doświadczeniem w budowaniu i promocji swojej marki w sieci. Pokażę jak wykorzystywać łatwo dostępne narzędzia, dążyć do genialnej egzekucji, a przede wszystkim jak generować pomysły, które przynoszą pieniądze. Podzielę się z Wami swoją receptą na to jak nie zwariować w ciągłym dążeniu do perfekcji, a raczej zachować do siebie dystans i nauczyć śmiać się z samych siebie. Dodatkowo jak budować zespół, by pomagał realizować Waszą wizję.

28 maja

Grzegorz Rudno-Rudziński

Grzegorz Rudno-Rudziński

Członek Zarządu odpowiedzialny w Grupie Unity za strategię i rozwój.

Karierę rozpoczął od założenia w 1997 roku jednej z pierwszych agencji interaktywnych – Internet Designers, z której, na skutek dojrzewania rynku rozwiązań internetowych, w 2003 roku wydzieliła się firma Contium SA. specjalizująca się w dostarczaniu systemów e-commerce, workflow, intranetów oraz automatyzacji obiegu dokumentów. Jest jednym z twórców i prekursorów wykorzystania rozwiązań internetowych w polskim biznesie. Prowadził projekty dla klientów takich jak: Lukas Bank, Nivea, EFL, RTV EURO AGD, BZ WBK, Opel Polska, Hewlett-Packard, Pracuj.pl.

28 kwietnia

Wojciech Paździor

Wojciech Paździor

Pomaga w zwiększaniu satysfakcji z życia.

Od 2001 roku zarządza swoją karierą, a od 2003 roku pomaga osobom i całym organizacjom. Idzie w życiu trochę pod prąd, swoimi ścieżkami. Przez to nie raz musiał podejmować niepopularne decyzje. Szuka celowości i optymalizacji we wszystkim, co robi. Ciągle odkrywa siebie, innych i świat. Właściciel Active Strategy i współwłaściciel Adelberd. Coach kariery, trener, konsultant HR. Autor bloga o zarządzaniu karierą. Jego artykuły opublikowały portale Forbes, Wirtualna Polska, QBusiness, HRNews i globalny blog International Coach Federation. Współpracował m. in. z: Allegro, Fiat, General Electric, Hewlett-Packard, Nasza Klasa, Samsung, Siemens, Volkswagen, Whirlpool.

21 stycznia

dr Aureliusz Kosendiak

dr Aureliusz Kosendiak

Czerpie radość z tego co robi. Nie obawia się barier podejmując dalsze wyzwania, łamiąc liczne stereotypy. Pokonywanie różnych barier napędza go.

Od sierpnia 2014 prowadzi regularne wykłady i warsztaty dla skazanych we Wrocławskim Zakładzie Karnym. Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem półmaratonu na terenie zakładu. Pomógł Tomkowi z Gdańska w śpiączce jadąc na rowerze 450km przez 63h bez snu. Ukończył 24-godzinny bieg (201,5km), 3 triatlony Ironman w latach 2010, 2012, 2013. Prawdopodobnie jako jedyny Polak w 2015 zakwalifikował się do udziału w prestiżowym triatlonie „Norseman”. Został wyróżniony przez największe pismo biegowe w Polsce – Runner’s World Polska.

11 grudnia

Orest Tabaka

Orest Tabaka

Najbardziej rozpoznawalny polski minimalista, manager AIP Lublin, personal brander, trener rozwoju osobistego, animator artystyczny (szczudlarz), fotograf i podróżnik z zamiłowania. Kieruje się mottem „Miej mniej, wyciskaj więcej”. W zeszłym roku ograniczył czas pracy zarobkowej do 40 dni. Korzysta z życia i nie rezygnuje z intensywnego podróżowania. Człowiek „dbający” o wizerunek innych, przedkładający aktywne i rozmaite życie nad tzw. „sukcesem”.

Bardzo nieskromny, mobilny, bierze udział w wielu inicjatywach rozwojowych i artystycznych, będąc przy tym bardzo życzliwym człowiekiem oraz niepoprawnym optymistą. Wystąpił na konferencjach TEDxWSB, MediaFunLAB, udzialił wywiadu Gazecie Wyborczej, Dzień Dobry TVN, Polskiemu Radio Czwórka i Tok FM.

19 listopada

Tomasz Moroz

Tomasz Moroz

Aktualnie współzałożyciel i Prezes Zarządu Sprzedajemy.pl. W 2011 roku podjął kolejne wyzwanie, zapragnął stworzyć alternatywę dla Allegro. Wraz ze swoimi szwedzkimi wspólnikami zbudował tą pierwszą w Polsce bezpłatną platformę handlową opartą na ogłoszeniach lokalnych, która dziś należy do czołówki serwisów e-commerce w Polsce.

Wcześniej współzałożyciel i Prezes Zarządu największego w Polsce portalu imprez turystycznych Travelplanet.pl z obrotem 50 mln USD. W 2005 roku wprowadził spółkę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie jako pierwszą firmę e-commence w regionie CEE. Pod jego zarządzaniem Travelplanet.pl zostało wyróżnione przez Deloitte wieloma międzynarodowymi nagrodami, m. in. „Rising Stars” oraz „Faster Growing Companies in CEE”

08 października

Alex W. Barszczewski

Alex W. Barszczewski
Miłośnik dobrego, bezpretensjonalnego życia i robienia w nim pożytecznych rzeczy. Były gazeciarz, potem przedsiębiorca IT, od 20 lat międzynarodowy konsultant i doradca biznesowy pracujący głównie z prezesami i członkami zarządów międzynarodowych korporacji zarówno w Polsce, jak i kilku innych krajach Europy. Pracuje też z kobietami aspirującymi do najwyższych stanowisk  w biznesie i działalności społecznej oraz z kluczowymi zespołami klientów. Ceniony za skuteczność, wszechstronność i dyskrecję. Angażowany wyłącznie dzięki propagandzie mówionej i dostarczanym rezultatom (nie posiada nawet własnej strony z ofertą).Od roku 2009 ponownie zamieszkały w Polsce, wcześniej od 1981 poznawał lokalne realia społeczne i biznesowe Austrii, Niemiec i USA.